A Pilates torna egy több mint száz éve létező testformáló módszer, amely hazánkban sokáig nem volt ismert. A mozgástechnikát Joseph Hubertus Pilates fejlesztette ki és Controll-nak nevezte el, azonban mindenki csak Pilates tornaként emlegette, így ezen a néven terjedt el később.
A Pilates torna Németországban (Joseph szülőhazájában), illetve Európában nem talált nagy népszerűségre kezdetben, így a mester kiment Amerikába, ahol rövid időn belül számos követője akadt. Ez a fajta mozgástechnika a sztárok alakformáló módszere lett! (Kate Hudson, Gwyneth Paltrow…)
BŐVEBBEN
Mi a pilates torna lényege?
A pilates tornagyakorlatok segítségével megnő az izmok és az ízületek állóképessége, csökken a sérülékenységük, illetve egy esetleges sérülésnél gyorsabb a regenerálódásuk.
Online foglalásKinek ajánlott a pilates?
A fokozatosan felépített, pilates gépekkel segített szinte végtelen variációjú gyakorlatokkal fokozatosan, egyéni adottságokat figyelembe véve lehet felépíteni a mozgást azoknál akik soha nem sportoltak, sérülés, betegség, vagy éppen terhesség után.
BŐVEBBEN
Mire jó a pilates torna?
A pilates torna elsősorban a hát- és gerincpanaszok, reumatikus és ízületi betegségek esetén jelent hatékony segítséget, de rendszeres gyakorlással erős, szálkás izomzat is felépíthető a gyakorlatok alkalmazásával. A speciális feladatok révén a has-, fenék- és csípő tájék átformálható, feszessé tehető.
BŐVEBBEN
A pilates torna tényleg a „nyugati ember jógája”?
A módszer valóban egyfajta átmenetet képez a nyugati és a keleti mozgáskultúra között, ötvözve a keleti jóga jótékony hatásmechanizmusát a nyugati, kissé erőteljesebb, dinamikusabb mozgásritmikával.
BŐVEBBEN
A Pilates gépek
A pilates gépek nem erősítő gépek. Sőt, bizonyos helyzetekben könnyítik a helyes testtartás és a megfelelő mozdulatsor elvégzését képzett oktató vezetésével. Más pilates gyakorlatoknál labdát, illetve súlyokat, esetenként szalagokat is használunk.
BŐVEBBEN
A Pilates torna gyakorlatok öt fő alapelven alapszanak:
A STOTT Pilates 5 alapelve:
- helyes légzés
- medence helyzete
- mellkas helyzete
- vállak helyzete
- nyak- és fej helyzete
A STOTT™ Pilates gyakorlatokban valamennyi alapelv érvényesül, ezáltal mind az 5 alapelv elsajátítható. (Videók lap alján!)
- Pilates gyakorlatok a helyes légzés elsajátítására: A megfelelő légzés épp olyan fontos a Pilates torna során, mint a jógában: ez biztosítja a megfelelő oxigénellátást a mozgáshoz, és egyúttal segít az összpontosításban, a feszültségek oldásában, valamint aktiválja a mély hasizmokat is. A STOTT Pilates gyakorlatok légzéstechnikai feladatai segítik a gerincoszlop stabilizálását.
- Pilates gyakorlatok a medence „imprint” helyzetben történő stabilizálására: A STOTT Pilates torna szerint a medencének és az ágyéki gerincnek semleges vagy „imprint” helyzetben kell lennie.
- A mellkas helyzete a Pilates gyakorlatok során: A mellkas-bordakosár helyzete befolyásolja a felsőháti gerinc természetes ívét, kihat annak helyzetére. A Pilates torna (a helyes légzéstechnika alkalmazásával) segít a bordakosár stabilizálásban.
- Vállak stabilizálása Pilates gyakorlatokkal: A lapockák és a vállak megfelelő helyzete szintén fontos a Pilates torna során; az egyes gyakorlatoknál így kerülhető el, hogy a nyak és a vállak felső része megfeszüljön. A vállak stabilitása nem keverendő össze azok merevségével!
- A nyak és a fej helyzete a Pilates gyakorlatok során: Lényeges, hogy a természetes ívet megtartsuk a nyaki gerincben mozgás közben; ehhez akár kispárnát is használhatunk a Pilates torna alatt, amikor szükséges.
Pilates alapelv videók
A pilates torna nemcsak mozgásstúdiónkban, hanem az eredeti (angol nyelvű) Pilates DVD-k segítségével is elsajátítható, gyakorolható otthon.
Online foglalás
Hívj minket, vagy írj e-mailt!
Telefon: +36 70 310 900
Email: info@pilates.hu